Çalışma Kurulları

Etkinlik Düzenleme Kurulu

Bu kurulun iki adet amacı vardır. Birincisi, şema terapi çalışanlarını bir araya getirip bilgi paylaşımında bulunarak kendilerini geliştirmelerine imkân ve ortam sağlayacak etkinlik ve organizasyonlar önermektir. İkinci olaraksa, ISST’nin misyonları arasında olan şema terapinin tanıtılması ve yaygınlaştırılması için de danışanları bilgilendirici etkinlikler planlamaktır. Bilimsel çalışmaların sunulduğu, atölye çalışmalarının yapıldığı festival, kongre, online canlı yayınlar, paneller, seminerler ve sempozyumlar olmak üzere çeşitli formatlarda bu etkinlikler düzenlenebilir.

Lütfen siz de şema terapi uygulamacı ve araştırmacısıysanız ve üzerine çalıştığınız konuları ve çalışmaları paylaşmak için etkinlik önermek isterseniz [email protected] irtibata geçiniz.

Mesleki Etik Takip Kurulu

Bu çalışma kurulunun amacı, ülkemizde ruh sağlığı çalışanlarıyla ilgili meslek yasasına bağlı eksikliklerden kaynaklı ortaya çıkan, belli eğitim ve yetkinliği olmadığı halde etik dışı bir şekilde şema terapi adına eğitim ve terapi hizmeti veren kişileri tespit ederek, önleyici hukuki, bilgilendirici ve bilinçlendirici politikalar izlemektir. Bunu yapmak için hukuki, resmi yazışmalar, sosyal medya içerikleri ve ruh sağlığına ilişkin öğrencilerle iletişim gibi kanalları işletmeyi hedefler.

Meslektaşlar olarak sizlerin de etik ihlale dair tespitleriniz olduğunda, [email protected] adresinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Şema Terapi Araştırma Kurulu

Bu çalışma kurulunun temel amacı Türkiye’de şema terapiye ilişkin yapılan çalışmaları desteklemek ve bizzat çalışmalar başlatmaktır. Şema terapi araştırmacılarından gelen talebe istinaden, Türkiye’de yapılmış şema terapi ölçek adaptasyonlarının analizlerde sıkıntı yaratıyor olması nedeniyle tekrar gözden geçirilmesi, halihazırda yapılan araştırmaların duyurulması (katılımcı bulmak veya yapılanı sosyal medya hesabı üstünden ilan etmek) ve daha önce şema terapi kanalından araştırılmamış konulara öncelik etmektir.

Lütfen, sizlerin de bu konuda sizler de hali hazırda yapmış olduğunuz çalışmanın sosyal medya hesaplarımızdan paylaşılmasını dilerseniz, Psk. Dr. Bahar Köse Karaca’ya [email protected] adresinden mail atın.